Blog
Natural Yaşam

Yoğurt Tüketmenin Faydaları Nelerdir? Yoğurt Nasıl Yapılır?

Yaşadığımız coğrafyayla bütünleşmiş, millet olarak asırlardır tükettiğimiz ve insan sağlığı için önemli bir besindir yoğurt. Anadolu’da yaşamış bir çok medeniyetin.

Read More
Natural Yaşam

Ekinezya Bitkisinin Faydaları Nelerdir? Ekinezya Bitkisi Nasıl Demlenir?

İnsan ve bitki, var olduğumuz gezegeni paylaşan, birbirine sıkı sıkı bağlı iki farklı canlıdır. Hayatımız boyunca çokça kez ihtiyacımız olan.

Read More
Hastalıklar

Göz Yorgunluğu Sebepleri Nelerdir ? Göz Yorgunluğunu Önlemenin Yolları Nelerdir ?

Yoğun olarak kullandığımız, vücudumuzun en önemli uzuvlarından biri olan gözlerimizde oluşan sağlık sorunları, yaşam kalitemizi etkileyen unsurların başında gelir. Göz.

Read More
Natural Yaşam

Balık Etinin Faydaları Nelerdir ? Balıkta Bulunan Vitaminler Nelerdir ?

Üç tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemizin vitamin deposu balıklarının faydalarına göz atıyoruz. Ülkemizde neredeyse her şehirde kolayca ulaşabildiğimiz bir birinden.

Read More
Hastalıklar Natural Yaşam

Eklem Ağrılarına Ne İyi Gelir?

Sağlıklı bir şekilde hareket edebilmek için tüm kemik yapılarımıza ihtiyaç duyarız. Eklemler hayatımızın her anında bize hareket etme kabiliyetimizi sağlar..

Read More
Kadın Sağlığı

Miyom Ameliyatı Nedir ve Hangi Durumlarda Yapılır?

Rahim miyomları veya leiomyomlar olarak da adlandırılan miyomlar, rahimde (uterus) oluşan kas tümörleridir. Bu tümörlerde kansere dönüşüm nadiren görülür. Kitleler.

Read More
Çocuk Sağlığı

Çocuklarda İşitme Kaybı Nedenleri ve Tedavisi

İnsanlar arasındaki en büyük iletişim kaynaklarından birisi işitmedir. Konuşma öğrenilmiş bir davranıştır ve ebeveynler fark etmeden çocuklarına konuşma ve anlama.

Read More
Natural Yaşam

Kanserle Mücadelede Beslenme Nasıl Olmalı?

Kanser tedavisi gören insanların bağışıklığı düşük olacağından hastalığa karşı daha güçlü ve sağlıklı besinlerin tüketilmesi önemlidir. Kanserle mücadelede vücudun ihtiyaç.

Read More
Hastalıklar

Uyuz Hastalığı Nedir ve Nasıl Bulaşır?

Uyuz, küçük akarların neden olduğu bir deri hastalığıdır. Ellerde, koltuk altlarında, karında ve parmakların arasında kaşıntı ve kızarıklıklara neden olabilir..

Read More
Natural Yaşam

Hibiskus Çayının Faydaları Nelerdir?

Hibiskus bir bitkidir ve hibiskus ailesine ait 300 türün olduğu tahmin edilmektedir. Ilıman iklimleri tercih eden bu aromatik bitki, Afrika’ya.

Read More