Alternatif Tıbbın Yeni Gözdesi Homeopati Tedavisi - Sağlık List

Alternatif Tıbbın Yeni Gözdesi Homeopati Tedavisi

Sosyal medyaların yaygınlaşması ile sadece basılı ve görsel medyadan öğrenebildiğimiz bilgiler bugün internet erişimi olan herkes tarafından kolaylıkla sahip olunabilmekte. Instagram, youtube gibi yerlerde açılan bir profil hesabı ile tüm doktor ve sağlık mensupları, sahip oldukları bilgileri ücretsiz sunmakta ve bu bilgilere insanların yorum yapması ile çok daha başka boyuta geçilebilmekte.

Modern tıp olarak isimlendirilen şu anki tedavi yöntemleri her hastalığı iyileştirme konusunda her zaman başarılı olamamakta. Örneğin her dolunayda gözlerim kanlanıyor ifadesi, yada önce sol gözüm kanlandı daha sonra sağ gözüm kanlandı, yada her ay adet kanaması öncesi burnum kanar ifadesi günümüzün modern tıbbında bir karşılığa sahip olamamakta.

Pek çok kişi artık alternatif tıp yada tamamlayıcı tıp denilen tedavi yöntemlerine geçiş yapmakta. Bunlardan kadım tedavi yöntemleri olan akupunktur gibi fitoterapi, aromaterapi gibi çeşitli tedavi yöntemleri birçok kesim tarafından tercih edilmekte. Bunlara eklenen bir başka doğal tedavi yöntemi ise Homeopati tedavisi olmakta.

Homeopati tedavisi Alman doktor Samuel Hahnemann tarafından 1700’lü yılların sonunda bilimsel bir çerçeveye oturtularak tüm insanlığın kullanımına sunulmuş bir tedavi yöntemidir. Yaklaşık 250 yıldır tüm dünyada güvenle uygulanmakta ve bugün Hindistan’da en çok tercih edilen ikinci tedavi yöntemi olarak bir karşılık bulmaktadır.

Homeopati tedavisi nedir konusunu biraz daha açmak gerekirse, kişinin sahip olduğu tüm semptomlar, örneğin baş ağrısı, kulak ağrısı, mide kramları, yumurta dokunur, toza karşı alerji var, adetler düzensiz, 2 ayda bir burun kanama hikayesi gibi aklına gelecek tüm durumlar için tedavi edici ilaçların olduğu bir sistem. Homeopati tedavisinde doktor, sizden kapsamlı bir anamnez alır yani size hastalığınız ve geçmişiniz ile ilgili bilgileri toplar. Bu bilgiler bir program aracılığıyla listelenir ve he bir semptoma karşılık bazen tek bir ilaç bazen ise 150’den fazla tedavi edici ilaç karşılık gelebilmekte.

Homeopati tedavisini yapacak olan doktor, hastanın ana şikayetlerini ve çözüme kavuşturacak diğer semptomları dikkatlice inceler ve hastanın tüm semptomlarına iyi gelecek en doğru ilacı seçerek hastanın homeopati tedavisini başlatmış olur. Kısaca bu şekil bahsedeceğimiz homeopati tedavisi, doğal tedavi isteyenler için çok farklı gelmekte ve kendilerinde var olan durumların anlam kazandığı bir tedavi yöntemi olarak her geçen gün çok fazla kişi tarafından tercih edilmekte.

Homeopati tedavisi konusunda daha fazla bilgi almak gerçek bir homeopattan bu tedavinin nasıl olduğuna dair bilgi okumak isterseniz https://neslihangulmez.com/homeopati/ bu safyaya göz atmanız yeterli olacaktır. Herkese şifa dolu günler.

Oy Ver

Yorum yapın