Çocuk Acil Diş Doktoru İstanbul Telefon: 0533 582 82 79

Diş kliniklerimizin “Pedodonti” (Çocuk diş tedavisi) bölümü, doğumdan ergenlik çağına kadar süregelen ve yaşamın büyüme ve gelişim bakımından çok önemli bir kesitinde yer alan 3-14 yaş arası bebek, çocuk ve gençlerin ağız ve diş sağlığını koruyup takip eden bölümdür.

Diş çürükleri küçük çocuklarda daha fazla görülür. Bunun nedeni süt dişlerinin yetişkinlerin dişlerine oranla daha organik ve çürümeye yatkın olmasıdır. Tabi ki

çocukların tükettiği gıdalarında etkisi vardır. Çocuk acil diş hekimi, diş çürümelerini hızlandıran, çikolatalı ürünler, asitli içecekler, yapışkan şekerlemeler de çocuk acil diş hekimlerinin vazgeçemediği besinleri içerir. Bir de genç bireylerde diş fırçalama alışkanlığının olmaması, diş çürüklerini hızlandırıyor. Çocuklar diş fırçalamayı sevmiyor, diş fırçalamak istemiyor.

Tam zamanlı açık diş dolgusu tedavisi

Gece açık çocuk diş çekimi ve kanal tedavisi

Nöbetçi diş hekimi kliniği protez tamiri

Cumartesi ve pazar günü açık diş hastanesi ile ağrısız diş çekimi

Bakırköy bayram ve tatil günlerinde açık diş terapisi genel uygulamalarımızdır.

Bakırköy acil dişçi telefon numarası.

Ama aileden gelen bir diş fırçalama alışkanlığı oluşmuşsa o çocukta, onun dişleri daha sağlıklı bir şekilde büyüyecektir. Bunun için küçük yaşlarda diş fırçalama

eğitimi ile ev içinde çocuk diş doktoruna ilgi gösterelim. Mesela diş fırçalarken onlarla beraber fırçalayalım. Bunun faydasını göreceksiniz. Çocuklarınız bu alışkanlığı

kazandığında, dişlerini fırçalamadığı zaman eksik hissedecek ve dişlerini fırçalamak isteyecektir. Bu da çocuk acil diş kliniği ağız-diş sağlığı konusunda bilinçli bir toplumun yetişmesine neden olacak ve böyle böyle diş fırçalama alışkanlığı insanlarda gelişecektir. Bunun için diyoruz ki diş fırçalama alışkanlığını ev içine başlatın. Çünkü günümüzde ağız-diş sağlığı ile ilgili toplumu bilinçlendirme için pek de yeterli uygulamalarda bulunulmuyor.

Günümüzde yeterli ağız sağlığı uygulamalarının bulunmaması, gerekli tedbirlerinde gecikmesine neden olabiliyor. Şöyle ki, diş çürümesi çocuklarda daha çok görülüyor. Bunun için okullarda diş fırçalama konusunda kısa programlar düzenlemeleri gerekir. Bu da ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Çocukların bilinçlenmesi bu konuda önem arz etmektedir. Çünkü çocuk diş ağrılarının farkına varamazlar ki artık dişin son şiddetli ağrısına gelene kadar. Diş ağrıması son şiddetine gelince artık o dişin çekilmesinden başka yapacak birşey yoktur. Bunun için bilinçli bir toplum yetiştirmenin önemini vurguluyoruz.

Diş ağrısı çeken kişi küçük bir çocuksa eğer dikkatli olun, her an diş sorunu ile karşı karşıya kalarak çocuk acil diş doktoru arayabilirsiniz. Gecenin bir vakti şiddetli bir ağrı ile uyanan çocuğunuzun, tekrar rahat uyuması için onu bir hekime götürün. Peki o saatte nereden hekim bulabilirim, diyorsunuz. Hiç dert etmeyin. Çocuğunuzun güzel uykusuna, geri kavuşması için onu yirmi dört saat açık dişçiye. Yirmi dört saat açık çocuk diş, size günün her saatinde hizmet sunmakta. Yani diş sorununuz varsa ya da çocuğunuzun böyle bir sorunu varsa ne yaparım, diye düşünmeyin.

Sağlıklı Günler Dileriz.

5/5 - Oy verildi.

Yorum yapın