Beykoz Nöbetçi Dişçi | 0533 582 82 79 | Acil Diş Kliniği Beykoz

Beykoz içinde bulunan diş acil bölümüne daha çok diş ağrıları, diş kırılmaları, diş hassasiyeti, diş yapım işleminden sonra ağrıların tekrardan oluşması, dişin uygun olmayıp yaralanmalara sebep olması gibi şikayetlerden gelinmektedir. Buna benzer rahatsızlıkların daha fazla geciktirilmeden hemen sağlık kuruluşlarına gelinmesi oldukça önemlidir. Diş rahatsızlıkları diğer rahatsızlıklara nazaran en çok görülen hastalıktır. Beykoz nöbetçi dişçi odalarına genelde diş ağrımız, sancımız olduğunda hep geciktirme tarafındayız ama bunun ne kadar yanlış bir şey olduğunu bir sağlık kuruluşuna gittiğimiz zaman muayene olduktan sonra gerçeğin farkına varıyoruz.

Açık dişçi alanında kliğimiz geniş saat aralığında hastalarımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Düzenli aralıklarla yapılan dezenfeksiyon işlemlerimiz ile kliniğimiz steril edilmektedir. Beykoz dişçi bünyesinde genel ağrılarınız ile tüm branşlarımızda hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz.

Genellikle ağrıyan dişin çekilmesi veya kanal tedavisi yapılması gerekir. Enfeksiyon çok ilerlemiş ise kanal tedavisi mümkün olmayabilir. Beykoz dişçi personeli mümkünse dişinizi kurtarmak için size kanal tedavisi önerecektir. Genel olarak kanal tedavisi hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz. Günümüz teknolojisinde dişlere uygulanan kanal tedavisi ile artık tek çözüm diş çekimi olmaktan çıkmıştır.

Beykoz nöbetçi dişçi eğer dişin kök kanallarındaki canlı doku veya pulpa, diğer adı ile sinirler, iltihaplanmışsa veya canlılığını sürdüremeyecekse kanal tedavisi gerekir. Çünkü bu dokunun vücuttaki diğer dokular gibi kendini yenileme ve tamir etme kabiliyeti yoktur. Derin çürükler, diş üzerinde yapılan dolgu, diş kesimi gibi işlemler; dişte oluşan kırık ve çatlaklar pulpanın iltihaplanmasına yol açabilir. Buna ek olarak dişe gelen travmalarda, dişte herhangi bir çatlak ya da çürük olmasa da pulpanın iltihaplanmasına ve hasar görmesine yol açabilir. Eğer iltihaplı pulpa tedavi edilmezse, ağrıya ve abseye neden olur. Bu sebepten dolayı hemen işleme alınması gereklidir.

Beykoz dişçi binasında olanların en çok yorulduğu fakat bu yorgunluk karşısında oldukça mütevazi bir ekonomik getiriye razı olduğu tedavi seçeneğidir. Her diş hekimin hayali, daha kısa sürede ama etkili ve güvenli biçimde kanal tedavisini tamamlamaktır. nikel titanyum döner eğeleri özel zor, yüksek kalsifiye veya eğri kök kanallarının tedavisi için tasarlanmıştır. Hem diş hekimliği öğrencileri hem de pratik yapan diş hekimleri için yararlı bir kaynak olabilir. Beykoz nöbetçi dişçi size protezlerin tasarımı ve uygulamasıyla ilgili teknik detaylar, klinik uygulama örnekleri ve hasta bakımı konusunda rehberlik sağlayabilir. Ancak, bu uzunlukta bir yazıyı hazırlamak ve tüm bu konuları kapsamlı bir şekilde ele almak zaman alıcı ve kapsamlı bir araştırma gerektirir. Bu nedenle, bir uzman veya akademik yazar tarafından yazılması önerilir.

Oy Ver

Yorum yapın