Şişli Nöbetçi Dişçi | 0212-283 59 47 | Acil Diş Şişli | 24 Saat Açık Dişçi - Sağlık List

Şişli Nöbetçi Dişçi | 0212-283 59 47 | Acil Diş Şişli | 24 Saat Açık Dişçi

Şişli Acil Diş Doktoru – Tel No: 0212.283 59 47

Haftanın 7 Günü Daima Açık Ağız Sağlığı Hizmetleri

Şişli Ağız ve Diş Sağlığı Prosedür Uygulamalarımız;

a) 7 24 saat açık dişçi ile ağrısız diş çekimi

b) Şişli gece açık diş hastanesi tedavisi kanal tedavisi  (Gece – Gündüz 7/24)

c) Şişli nöbetçi dişçi telefon numarası (0539) 857 92 02

d) 24 saat açık diş kliniği sarp ağız hijyeni kurumsalı

e) Şişli cumartesi pazar açık diş tedavi klinik hastanesi

f) Tatilde ve bayramda açık diş tedavisi uygulamaları

Ağız ve diş hastalıklarının birçoğu vücuttaki bir takım rahatsızlıkların habercisi olabiliyor. Şişli nöbetçi dişçi bu sebeple doğru olduğu zannedilen ama aslında doğru olmayan bazı noktaların paylaşılması gerekiyor. Pek çok hastalık gerekli bakımların yapılmaması ve özensizlik sonucu ortaya çıkabiliyor. Bununla birlikte insanlar hatalı uygulamalar ve yöntemlerle aslında tedbir aldıklarını zannederken olumsuz etkilerde oluşabiliyor. Şişli dişçi ve diğer branşlarda bulunan uzman doktorlar diş ağrısının dahi bazı psikolojik sıkıntılardan kaynaklı olabildiğini ve bu tür sorunların habercisi olduğunu vurguluyorlar.

Şişli dişçi her zaman için ağızda görünen kısmına kuron, ağızda görünmeyen, kemik içinde kalan kısmına da kök adı verilir. Dişimiz birkaç tabakadan oluşur. Kuron kısmının en dışında yani ağzımızda görülen kısım mine adını alır. Dişimizin diş eti altında kalan ve kemik ile çevrelenen kök kısmının üzerini sement tabakası örter. Diş mine ve sement tabakalarının altında da dentin tabakası vardır. Şişli nöbetçi dişçi klinikteli eleman özelliği, dişin en büyük tabakasıdır ve mine tabakasının aksine sinir uçlarını barındırır. Bu özelliği ile ağrı mekanizmasında rol oynamaktadır.

YouTube video

Operasyon sonunda osseointegrasyon denilen implantın kemik yüzeyine bağlanması beklenmelidir. Bu süreç kemik yapısına göre farklılık gösterebilir. Süreç tamamlandıktan sonra üst yapı oluşturulur. Operasyondan sonra protezler yapılıncaya kadar estetik ve fonksiyonun devamı için geçici protezler yapılır.

Şişli nöbetçi dişçi tabakasının altında diş pulpası vardır. Bu kısımda dişin damar ve sinirleri bulunur. Pulpa dişin sürmesi ve gelişmesi sırasında önemli bir rol oynar. Ayrıca diş sürdükten sonra da ağrı mekanizması ile dişimizin karşılaştığı sorunları bize iletir.

5/5 - Oy verildi.

Yorum yapın