İstanbul Nöbetçi Dişçi – Tel: 0533 5828279

İstanbul Nöbetçi Diş Kliniği Telefonu: 0533 582 82 79

İstanbul açık dişçi hizmetleri veren kliniğimiz sayesinde tüm diş sağlığı problemlerinize 7 gün 24 saat boyunca ağrılarınıza çözüm bulabilirsiniz. Diş sağlığı, tüm vücudun iyilik hali için son derece önemlidir. Genellikle dişçi ya da iğne korkusu nedeniyle ötelenen diş sorunlar, beraberinde daha ciddi diş problemlerini ve diğer sağlık problemlerini getirmektedir. Farklı bölgelerde üst düzey kalite ve uzman diş hekimi kadrosu ile 7 24 hizmet veren 24 saat açık dişçilerimiz tüm diş problemlerinize sağlıklı ve köklü çözümler üretmektedir.

İstanbul nöbetçi dişçi odalarında çocukların fiziksel ve duygusal gelişimlerine göre psikolojik yaklaşımda bulunarak tüm bebek, çocuk ve gençlerin tam ağız muayenelerini ve her türlü tedavi ve koruyucu uygulamalarını gerçekleştirmektedirler.

Son yıllarda çürük sıklığı konusunda yapılan araştırmalara göre; çocuklarda çürük sıklığının, hem süt dişlenme (2-6 yaş arası) döneminde hem de karışık dişlenme (7-12 yaş arası) döneminde %90’lara ulaştığı görülmektedir. İstanbul nöbetçi dişçi bu nedenle, çocuğun gelecekteki ağız ve diş sağlığını ve en önemlisi genel sağlığını da koruyabilmek için çürükten koruyucu yöntemlerin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Çocuk diş hekimleri, çocuğun diş ve yaş gelişimine göre doğru zamanda bu koruyucu uygulamaları yaparak çocukların ağız ve diş sağlıklarını olduğu kadar genel sağlıklarını da önemli ölçüde etkileyen diş çürüklerinden korumuş olurlar.

Bu nedenle 1 yaşından itibaren çocuğunuzun ilk ağız ve diş muayenesini yaptırıp çocuk diş hekiminizin belirleyeceği aralıklarda (4-6 ayda 1) ağız ve diş kontrolleri ile bakımını yaptırarak çocuğunuzu diş çürüklerinden tamamen korumuş olursunuz.

Nöbetçi Dişçi Neler Yapar?

Latince kökenli bir kelime olan Pedodonti, “çocuk dişleri” anlamına gelir. Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği), 0-12 yaş arası çocukların süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunması ve tedavisidir. Diş Hekimliği Fakültelerinde 5 yıllık lisans eğitimlerinin tamamlanmasının ardından Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimlerine bağlı Pedodonti Anabilim Dalında uzmanlık ya da doktora eğitimi almış diş hekimlerine pedodontist ya da çocuk diş hekimi adı verilmektedir.

Çocuk nöbetçi dişçi acil 7/24 açık pedodonti kliniği

Çocuklarda diş hekimi korkusu (dental fobi) oluşmamasını sağlarlar, çocuklar için diş tedavisini keyifli bir oyuna çevirirler.

Çocuğun çürük risk grubunu belirleyerek kişiye özgü koruyucu programlar düzenler.

Çocuklarda ağız-diş bakımı hakkında hem çocuğu hem aileyi bilgilendirir.

Çocuğun beslenme alışkanlığını düzenler.

Diş çürüğü oluşmadan uygulanabilecek koruyucu uygulamaları düzenler ve uygular. (Fissür Örtücü, Flor Uygulamaları)

Süt ve genç daimi dişlerin restoratif ve endodontik tedavilerini yapar. (Dolgular, Kanal tedavileri, Ampütasyonlar)

Çocuğun çene ve diş gelişiminin düzenli ilerlemesini kontrol ederler.

Koruyucu ortodontik tedaviler yapar.

Kötü ağız alışkanlıklarının durdurulmasına yönelik tedaviler yapar. (Parmak emme, Tırnak yeme, Kalem ısırma vs.)

Süt dişlerinin çekimlerini ve gerekli ise yer tutucu ve çocuk protezi yapar.

Çocuk dental bir travma yaşadıysa bununla ilgili takipleri ve tedavileri yürütür.

Özel ilgi gerektiren çocukların diş tedavilerini ameliyathane şartlarında sedasyon ya da genel anestezi altında yapar. Genel olarak nöbetçi dişçi klinikleri sizlere son teknoloji ile hizmet vermenin gururunu duymaktadır.

Oy Ver

Yorum yapın