Büyük Göğüsler Nasıl Küçültülür? Evde Doğal Yollarla 9 Farklı Göğüs Küçültme Yöntemi

Büyük göğüs küçültme işleminin nasıl yapılacağı göğüslerinden şikayetçi olan kadınlar tarafından araştırılan bir konudur. Cerrahi müdahaleler ile göğüslerin küçültülmesi mümkün olduğu gibi evde uygulanabilecek bazı yöntemler sayesinde de daha küçük göğüslere sahip olunabilir.  

Kardiyo Hareketleri

Göğüslerin büyük kısmı yağ dokularından oluşur ve kilo verildiği takdirde göğüslerde küçülme görülebilir. Ancak göğsün büyük olmasının tek nedeni kilo olmadığından genetik faktörler nedeniyle ya da bebek emzirme durumu olduğunda da göğüsler büyüyebilir. Büyük göğüs kişilerin duruşunu olumsuz etkileyebildiği gibi sırt ağrılarına da neden olabilir. Bu nedenle büyük göğüs küçültme işlemini gerçekleştirebilmek için düzenli şekilde spor yapılması önerilir.

Düzenli şekilde spor yapıldığı takdirde kilo verecek ve bu sayede göğüste bulunan yağ dokusu da eriyecektir. Göğüste bulunan yağ dokusunun erimesi ile göğüsler daha küçük bir görünüme kavuşacaktır. Özellikle kardiyo hareketlerinin düzenli olarak yapılması sayesinde göğüs ve üst bedende kısa sürede incelme hissedilecektir. Daha küçük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar haftada 5 gün kardiyo hareketlerini 45 dakika ile bir saat arasında uygulayabilirler. Özellikle bisiklet sürmek ve koşu bandında antrenman yapmak kısa süre içerisinde yağ dokularınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Şınav Çekmek

Kardiyo hareketlerinin düzenli şekilde yapılması durumunda kısa süre içerisinde kilo verebilmek mümkündür. Kardiyo hareketleri ile kilo verirken göğsün daha sıkı durmasını sağlayabilmek için önerilen spor hareketleri arasında şınav ilk sırada yer almaktadır. Yağ dokularından kurtulurken göğsün sıkılaşmasını sağlayabilmek için kuvvet antrenmanlarını da deneyebilirsiniz. Özellikle şınav çekerek hem kilo verebilir hem de göğsünüzün sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Kardiyo hareketlerini tamamladıktan sonra 2 set halinde şınav çekerek göğsümüzün daha sıkı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dengeli Beslenmek

Büyük göğüsleri olan kadınlar daha küçük göğüslere sahip olabilmek için çeşitli yöntemleri denerler. Kullanılan bu yöntemler arasında en etkilisi dengeli beslenmedir. Göğüslerde bulunan dokunun büyük bir bölümünü yağlar oluşturduğu için dengeli ve düzenli beslenildiği takdirde vücutta bulunan yağların yakılması sağlanır. Vücutta bulunan yağlar yakıldığı zaman göğüste bulunan yağlar da yakılarak göğsünün hacminde küçülme meydana gelecektir. Bu sayede kadınlar kısa süre içerisinde istedikleri küçük göğüslere sahip olabilecektir. Dengeli ve düzenli beslenirken sporu da eksik etmedikleri takdirde kadınlar kısa süre içerisinde hayallerindeki küçük göğse kavuşabilirler.

Kakao Yağı

Kakao yağı terletme özelliği ile bilinen bir yağdır ve göğüslere uygulandığı takdirde bölgenin kısa süre içerisinde terlemesini sağlayacaktır. Bölgede meydana gelen terleme sayesinde vücut kısa süre içerisinde su atacak ve bu sayede hem göğüslerde hem de vücudun diğer bölümlerinde incelme meydana gelecektir. Göğsün küçülmesi için kakao yağı ile her iki göğse masaj yapılması ardından masaj yapılan alana kağıt havlu veya streç film sarılması önerilir. Özellikle streç filmin sarılması durumunda bölge kısa süre içerisinde daha fazla terleyeceğinden bölgeden daha fazla su atımı sağlanacaktır. Bu sayede de daha küçük göğüslere sahip olmak hayal olmaktan çıkacaktır.

Masaj Yapmak

Büyük göğüs küçültme yöntemleri arasında en fazla başvurulan yöntem masajdır. Her iki göğse düzenli olarak masaj yapıldığı takdirde göğsün sıkılaştığı ve şekil bozukluklarının ortadan kalktığı görülecektir. Büyük göğse sahip olan kadınlar Hindistan cevizi yağı ile göğsüne masaj yaptıkları takdirde 2 ila 3 ay arasında istedikleri ölçüdeki göğüslere ulaşabilirler. Hindistan cevizi ile her iki göğse de yaklaşık 10 dakika kadar masaj yapılması ve olumlu sonuç alınabilmesi için bu durumun günde 2 kere tekrar edilmesi gerekir. Hindistan cevizine ek olarak eczanelerde satışa sunulan ve göğüs küçültme başlığı altında satışa sunulan kremlerden veya losyonlardan da faydalanabilmek mümkündür.

Yumurta Beyazı

Yumurta beyazı uygulaması göğüs bölgesinin sıkılaştırılmasına bu sayede de daha küçük göğüslere sahip olunmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemi kullanılması ile yumurta beyazı pürüzsüz bir kıvam elde edilene kadar çırpılır ve elde edilen karışım her iki göğüse sürülür. Ardından yumurta akı burada yarım saat kadar bekletilir ve durulanır. Yumurta beyazının bir ay kadar haftada bir kez uygulanması durumunda kısa süre içerisinde daha sıkı ve dolayısıyla daha küçük göğüsler elde edilebilir.

Keten Tohumu

Dengeli ve düzenli beslenirken Omega bakımından zengin olan besinlerin tüketilmesi ile de daha sağlıklı bir vücuda sahip olunabilir. Omega bakımından zengin olan keten tohumunun kullanılması ile birlikte vücutta bulunan östrojen hormonu azaltılır ve bu sayede daha küçük göğüslere sahip olunabilir. Ilık bir bardak suyun içerisine bir miktar keten tohumu eklenir ve bu karışımı yaklaşık 10 dakika kadar dinlendirilir. Ardından gün içerisinde bir bardak tüketilen keten tohumlu bu karışım sayesinde kısa süre içerisinde daha sıkı göğüslere sahip olunabilir.

Zencefil Kullanımı

Büyük göğüs küçültme işlemini gerçekleştirebilmek için tercih edilebilecek en doğal yöntem zencefil kullanımıdır. Zencefil büyük göğse sahip olan ve büyük göğüsler nedeniyle sırt ağrısı çeken kişilerin başvurabileceği bir yöntemdir. Bu yöntemin uygulanabilmesi için bir su bardağı ılık su ve bir çay kaşığı kadar rendelenmiş zencefil yeterli olacaktır. Su ve zencefili karıştırarak yaklaşık 10 ila 15 dakika arasında kaynatmak gerekir. Kaynatmış olduğunuz bu karışımın soğuduktan sonra süzülmesi ve içerisine tatlandırması amacıyla bir çay kaşığı bal eklenmesi bu içeceği daha kolay içebilmenizi sağlayacaktır. Bu çayın günde 2 defa tüketilmesi önerilir ve her tüketimden önce mutlaka taze zencefille çayın demlenmesi gerekmektedir. Kullanılan zencefil çayı sayesinde vücutta bulunan yağların yakılması sağlanabilir ve bu sayede göğsünüzde bulunan yağ dokusu küçülebilir.

Yeşil Çay Kullanımı

Büyük göğüs küçültme işleminin evde uygulanabilmesi için yapılması gereken tam olarak sağlıklı beslenmektir. Dengeli ve düzenli beslenip bir de spor yaptığınız takdirde kısa süre içerisinde göğüslerinizde meydana gelen değişime şahitlik edebilirsiniz. Sağlıklı beslenme sürecinde vücutta bulunan ödemleri atabilmek için tercih edebileceğiniz içecekler arasında yeşil çayı da gösterebilmek mümkündür. Kilo verme sürecinde birçok kişinin tercih ettiği yeşil çayın tüketimi sayesinde kısa süre içerisinde kilo verebilir bu sayede de göğüste bulunan yağ dokusunun küçülmesini sağlayabilirsiniz. Yeşil çayın tüketilebilmesi için bir fincan suyun içerisine bir çay kaşığı yeşil çay ya da bir poşet yeşil çay eklenir. Kullanılan sıcak su sayesinde yeşil çayın kısa süre içerisinde demlenmesi sağlanır ve içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave edilerek tüketilir. Günde 2 fincan yeşil çay tüketildiği takdirde kısa süre içerisinde etkili sonuçlar elde edebilmek mümkündür. Hem kilo verebilmek hem de göğsünüzü küçültebilmek için 2-3 ay boyunca düzenli olarak yeşil çay tüketimine özen göstermeniz gerekir.

Oy Ver

Yorum yapın