Rahim İçin Detoks Zamanı: Rahim Toksinlerden Nasıl Arındırılır?

Rahim toksinlerden arındırma işlemi sayesinde rahimde bulunabilecek toksik maddelerin vücut dışında atılması sağlanabilir. Ayrıca gerçekleştirilen detoks yöntemleri sayesinde rahimin temizlenebilmesi bu sayede kişilerin adet döneminin daha rahat şekilde atlatabilmesi amaçlanır.

Hayıt Suyu Kullanımı

Rahim toksinlerden arındırma işleminin gerçekleştirilebilmesi için uygulanabilecek ilk yöntem hayıt suyudur. Hayıt suyu sayesinde rahim temizlenebilmesi ve rahimde bulunan toksinlerin vücuttan uzaklaştırılması sağlanır. Bu suyun düzenli olarak kullanılması durumunda rahimde meydana gelebilecek iltihap ve enfeksiyonların da ortadan kaldırıldığı görülecektir.

Hayıt suyu ile rahmin temizlenebilmesi için çeyrek bir su bardağının çeyreği kadar hayıt suyu gereklidir. Hayıt suyu üzerinde normal suyun doldurulması ve bu içeceğin günde bir bardak tüketilmesi gerekir. Hayıt suyunun 21 gün boyunca içilmesi ve ardından 3 ay boyunca bu suya ara verilmesi gerekir. Hayıt suyu kullanımı sayesinde rahimde bulunan toksinlerden kurtulabilmek ve rahmin temizlenebilmesini sağlayabilmek mümkündür.

Ahududu Yaprağı

Rahim toksinlerden arındırma işlem için kullanılabilecek bir diğer yöntem ise ahududu yaprağı kullanılarak demlenen çaydır. Kırmızı ahududu yaprağının toplanması ve bu yapraklar ile çay demlenmesi sayesinde rahmin temizlenebilmesi sağlanır. Kırmızı ahududunun ABC vitaminlerini içerdiği kırmızı ahududunun A, B, C vitaminlerini içerdiği ve kalsiyum bakımından zengin olduğu bilinmektedir. Rahim sağlığı için de tercih edilen ahududu yaprağı çayı sayesinde rahmin toksinlerden arındırılabilmesi bu sayede de adet sancılarının hafifletilebilmesi mümkündür.

Ahududu yaprağı çayı aynı zamanda hormonlarda meydana gelebilecek değişimleri de engellediğinden doğurganlığı da artırmaktadır. Rahmin temizlenebilmesi ve rahimin daha sağlıklı olabilmesi için 1 tatlı kaşığı ahududu yaprağına ihtiyaç vardır. 1 tatlı kaşığı ahududu yaprağı bir su bardağı kaynar suyun içerisine konularak yaklaşık 5 dakika kadar demlenir. Çayın 5 dakika demlenilmesinin ardından çay içerisinden ahududu yaprakları alınır ve bu içecek tüketilir. Ahududu yaprağı çayının günde bir fincan tüketilmesi sayesinde rahmin toksinlerden arındırıldığı görülecektir.

Rahim Toksinlerden Arındırma: Çörek Otu

Rahim toksinlerden arındırma ve adet sancılarının ortadan kaldırılabilmesi için tercih edilen bir diğer yöntem ise çörek otu kullanımıdır. Çörek otu kullanımının sayesinde rahimde bulunan damarların açılması ve bu sayede rahmin temizlenmesi sağlanır. Adet söktürücü özelliği ile de bilinen çörek otu hamile bayanların uygulamaması gereken bir yöntemdir. Çörek otu ile rahim temizliğinin gerçekleştirilebilmesi için bir çay kaşığı kadar çörek otuna ve 2 çay kaşığı acı kavun suyuna ihtiyaç vardır. Çörek otlarının öğütülmesi ve içerisine 2 tatlı kaşığı acı kavun suyunun eklenmesi gerekir. Ardından karışımın içerisine bir çay kaşığı kadar balın da eklenerek güzelce karıştırılması sağlanır. Elde edilen bu karışımın bir bezin üzerine sürülmesi ardından bezin gece uyumadan önce rahmim üzerine gelecek şekilde kapatılması sağlanır.

Çörek otu bulunan bezin rahmin üzerine kapatılması sayesinde rahimde bulunan damarların açılması sağlanacaktır. Rahimde bulunan damarların açılması sayesinde hem rahmin temizlenmesi daha kolay olacak hem de kişilerin daha kolay şekilde adet görmesini sağlanacaktır.

Soğan Kürü

Rahim toksinlerden arındırma işlemi için kullanılabilecek en pratik yöntem ise soğan kürüdür. Soğanın rahme birçok faydası bulunmaktadır. Özellikle adet söktürücü özelliği ile bilinen soğan kürü sayesinde rahmin temizlenebilmesi de sağlanır. Rahmin toksinlerden arındırılabilmesi için soğan kürünün 1 adet orta boy soğanın 2 su bardağı su içerisinde kaynatılması ile sağlanabilir. Su içerisindeki soğanın yaklaşık 5 dakika kadar kaynatılması ve ardından bu karışımın ılık şekilde tüketilmesi gerekir.

Soğan kürünün her gün tekrardan hazırlanması ve sabah akşam aç karnına tüketilmesi gerekir. Soğan kürünü uygulayan kişilerin 15 gün boyunca bu kürü düzenli olarak yapması gerekir. Soğan kürünün uygulanmaya başlaması için en doğru zaman dilimi adet bittikten sonraki bir haftadır. Uygulanan bu soğan kürü sayesinde vücudun toksinlerden arındırılması ve bu sayede de hamilelik sürecini kolaylaşması sağlanabilir. Soğan kürünün 15 günden fazla uygulanmaması gerektiği ise unutmamalıdır. Ayrıca soğan kürü uygulanırken yanında herhangi bir başka kürün uygulanmaması da gerekmektedir.

Oy Ver

Yorum yapın